Jakim autem poruszać się w zatłoczonym mieście?

Pomimo że zdrowy tryb życia i jazda na rowerze stają się coraz popularniejsze i modniejsze, to ze świeczką szukać w Polsce miasta, w którym bicyklów jest więcej niż aut. Niestety nasza mentalność jeszcze nie pozwala na diametralną zmianę przyzwyczajeń. Jeśli zatem nie możemy obyć się bez auta w miejskiej dżungli, zdecydujmy się na pojazd dostosowany do jej warunków.

Co ciekawe, jednym ze środowisk promujących zdrowy tryb życia i wykorzystywania nowinek technologiczno-ekologicznych są celebryci, gwiazdy i VIP-y.

Nie podlega dyskusji, że miejskie auto powinno mieć niewielki rozmiar. Zgrabny, zwrotny samochód niewątpliwie sprawdzi się lepiej w dużym ośrodku niż ciężki, ogromny terenowiec. Co istotne, nieduże pojazdy także są bardziej ekonomiczne – spalają mniej paliwa. Nie będziemy mieć z nimi także problemu przy parkowaniu lub przeciskaniu się w wąskich, zabytkowych uliczkach.

Trendem promowanym ostatnio przez gwiazdy są samochody elektryczne. Te niewielkie pojazdy nie wydzielają szkodliwych dla życia i środowiska spalin. Ich wadą może być jedynie potrzeba częstego ładowania akumulatora.

Profesjonalne analizatory spalin o ergonomicznych wymiarach Akcesoria do Skody superb znajdziesz w naszym sklepie