Czy przyciemniane szyby są koniecznością w aucie VIP-a?

Auto dla VIP- a najczęściej wyposażone jest w wiele nowoczesnych gadżetów. Dlatego pewnie dla wielu osób wydaje się wręcz konieczne zaproponowanie gwieździe samochodu z przyciemnianymi szybami. Czy to jednak faktycznie wymóg obowiązkowy? Zastanówmy się nad tym wspólnie.

Przyciemniane szyby to z pewnością przydatny element auta, szczególnie gdy podróżujemy nim po terenie nasłonecznionym oraz letnią porą roku. Nie oszukujmy się jednak, Polska nie należy do krajów tropikalnych. Co więcej, jeśli już się zdecydujemy na tego typu okna, pamiętajmy, aby nie przesadzić z wycieniowaniem szkła. Warto wiedzieć, że w naszym kraju stopień przyciemnienia jest dokładnie określony w przepisach prawa drogowego. A co również jest istotne, bardzo ciemne szyby mogą zakłócić widoczność i spowolnić reakcję kierowcy.

Jeżeli VIP wyraźnie życzy sobie posiadanie auta z przyciemnianymi szybami, można zawsze dojść do porozumienia cieniując jedynie okna pasażera. W ten sposób kierowca będzie miał nadal doskonały widok na drogę, a nasza osobistość ciemne okna.

Przewozimy chętnych z Bydgoszczy i Torunia. http://www.najlepszeoleje.pl/pl/c/Produkty-TECTYL/16