Czy gwiazdy wolą automatyczną skrzynię biegów czy manualną?

Ile użytkowników, tyle opinii – moglibyśmy powiedzieć o ocenie skrzyni biegów w wersji amerykańskiej i europejskiej. W naszym kraju zdecydowanie częściej spotykamy auta w podstawowej wersji, gdzie biegi przełącza się w różnych kierunkach zgodnie ze schematem. Wiele osób przyznaje, że manipulując w ten sposób autem odczuwają jego „moc” oraz odnoszą wrażenie, że panują całkowicie nad samochodem. Zwolennicy „manuala” uważają, że jeżdżąc automatykiem dużo się traci zarówno z przyjemności prowadzenia, jak i mocy silnika.

Natomiast fani automatycznej skrzyni biegów uważają, że nie ma nic lepszego niż prosta obsługa samochodu. Z tego powodu preferują jednokierunkową zmianę biegów, gdzie gałką mogą z reguły poruszać liniowo w górę i na dół.

A w jaką skrzynię biegów powinno być wyposażone auto dla VIP-a? Tę decyzję powinno się podjąć w porozumieniu z samym zainteresowanym. Możliwe bowiem, że przyzwyczajenie się do nowej opcji okaże się problematyczne lub nawet niebezpieczne. Co więcej, zdarzają się przypadki, ponoć najczęściej w Stanach Zjednoczonych, gdzie kierowcy przesiadając się do auta z manualną skrzynią biegów nie potrafią jej obsługiwać w ogóle.

stworzyliśmy sklep regmot z myślą o ludziach skup katalizatorów ceramicznych - skup katalizatorów Radom palenie.astmaiużywki.com.pl